Loodussõprade klubi


Loodussõprade klubisse on oodatud noored loodushuvilised vanuses 7-14 aastat. Loodussõprade klubisse sobivad õpilased, kes armastavad loodust; tunnevad huvi looduse uurimise vastu; ei pelga muutlikku ilma ega sellest tulenevaid ootamatusi; püüdlevad iseseisvuse poole ja soovivad suhelda ja arvestada kaaslastega; on valmis matkama ja aitavad kaasa loodusmatkade korraldamisel. Loodusring sisendab lastele looduskaitselist mõtlemisviisi, õpetab avastama looduses olevaid seoseid ning aitab neid mõtestada. Samuti õpitakse loodusringis väärtustama paikkondlikku loodust ja kultuurilugu.

Lisaks toimuvad matkad Eestimaa looduskaunites kohtades, laagrid ja väljasõidud nädalavahetustel ja koolivaheaegadel. Täpsem teave juhendajalt tel 53433271. Loodusmatkad ja -tunnid toimuvad 1-2 korda kuus.

Juhendaja Martin Suuroja on matkasid korraldanud alates 1990. aastast. Tallinna ja Harjumaa koolide õpilastele viib ta läbi juba 20 aastat temaatilisi õuesõppepäevi: rabanädal sügisel (sept-okt), jugadenädal varakevadel (märts-aprill), kooliaasta lõpumatkad looduses (mai-juuni). Martin on avaldanud enam kui 30 loodusalast raamatut ning koostanud kõikide Eesti matkaradade kohta (pea 500 õppe- ja matkarada) kaardid ning lühikirjeldused. Paljud matkaradade detailsed kirjeldused ja infostendid üle Eesti on tema koostatud.

Loodusringi tegevuskava 2022/23 õppeaasta esimesel poolel (loodusmatkad):
18.09 Matk Hobulaid või Vormsi
09.10 Kuldne sügis Vooremaal
06.11 Ehalkivi - Mandri-Euroopa suurim hiidrahn ja Punasoo
18.12 Lahemaa poolsaared ja rannakülad


Matkasid ja loodustunde lisandub õppeaastas juurde jooksvalt. Võimalik on muudatused vastavalt ilmastikuoludele.
Ringi toimumise aeg ja koht: tunnid toimuvad vastavalt huviringi aastaplaanile. Täpsem info saadetakse registreerunud osalejatele mõned päevad enne matka toimumise kuupäeva.

Huviringi kuutasu leiad hinnakirjast

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.

  Nädalapäev   Kellaaeg   Asukoht   Vanus   Lisainfo
  Reede   20.00   Tabasalu   1.-6.klass   Tunnid toimuvad vastavalt aastaplaanile.