Ringide kirjeldused

2017/2018 õppeaasta huviringide toimumise ajad leiate menüüst Tunniplaan. Tunniplaan võib muutuda seoses muudatustega koolide tunniplaanides. Enamik huviringe toimub Tabasalu Spordikompleksis ja Tabasalu Ühisgümnaasiumis, kui tunniplaanis pole märgitud teisiti. Huviringide kirjeldused leiate klõpsates vastava huviringi nimel. 2017/18 õppeaastal korraldab sihtasutus järgmisi huviringe:

Riigieksamiteks valmistumise kursus TÜG õpilastele
Psühholoogiaklubi. Koostöö arendamise kursus.
Lauatennis Harkujärve Spordihoones
Noorte kokakool
DJ-klubi
Programmeerimine edasijõudnutele
Robootika- ja programmeerimisring
Robootikaring Teelahkme lasteaias
Karate
Keraamikaring
Lauatennis Tabasalu Spordikompleksis
MINU RING. Sotsiaalse kasvamise kool.
Matkaring
Laulustuudio
Eelkool Tabasalus ja Muraste Koolis
Meisterdajate klubi
Mõttemängud
Näitering 4.-9. klassile
Kunstiring Harkujärve Põhikoolis
Kabering
Spordiring Tabasalus ja Harkujärvel
Sulgpall
Malering Tabasalus ja Muraste Koolis
Trampoliining
Hüpitshüplemine (Rope skipping)
Laste kokakool
Saalihoki
Show hip-hop
DanceMix 1.-3. klass
DanceMix 4.-6. klass
Prantsuse keel täiskasvanutele
Prantsuse keel algajatele lastele
Kitarristuudio Tabasalus ja Muraste KoolisSaalihoki Tabasalu Spordikompleksis


Saalihoki on põnev spordiala ja sobib harjutamiseks igaühele. Trennis saavad osaleda nii tüdrukud kui poisid. Saalihoki on tehniline ala, mis nõuab osavust, koordinatsiooni ja kiirust ning seda saabki läbi harjutuste ja võistkondliku mängu arendada.

Saalihoki on siseruumides mängitav jäähoki sarnane võistkondlik sportmäng kus kaks 5 liikmelist võistkonda võistlevad teineteise vastu. Eesmärgiks on lüüa pall vastasvõistkonna väravasse. Saalihokit mängitakse plastikust hokikepiga kuid väravavaht ei tohi seda kasutada. Saalihoki pall on tühi 26 auguga plastist pall läbimõõduga 72 millimeetrit. Mänguaeg on 3x20 minutit koos kahe 10-minutilise vaheajaga.

Treeningud on mõeldud 6.-9. klassi õpilastele.

Treeninguid juhendab Martin Öövel, kes on Tabasalu Ühisgümnaasiumi direktor, saalihoki harrastussportlane ja entusiast. Ta on Eesti meistriliigas mänginud nii Tartu Ülikooli kui Sparta ridades. Viimastel aastatel on osalenud saalihoki esiliigas Sinimäe meeskonnas.

Treeningutel tuleb kanda mittemääriva tallaga sisejalanõusid. Kõik saalihoki mängimiseks vajalikud vahendid on kohapeal olemas.

Ringi toimumise aeg ja koht: treeningud toimuvad Tabasalu Spordikompleksi pallisaalis.
Teisipäeviti kell 16-17 ja reedeti kell 15.00-16.30.

Treeningtasu on 10 eurot kuus.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Noorte kokakool


Noorte kokakooli on oodatud noored vanuses 13+ aastat, keda huvitab tervisliku toidu valmistamine ja mitmekülgne toitumine. Kuidas katta lauda? Mis on vitamiinid ja kuidas neid toidust saada? Õpitakse tundma mõõtühikuid ning toiduvalmistamise vahendeid, samuti erinevaid tooraineid. Arutletakse tervisliku toitumise teemadel ning antakse selleks uusi ideid. Igas tunnis valmistatakse 1-2 rooga (olenevalt raskusastmest).

Kokakooli tunnid toimuvad kaks korda kuus Tabasalu Noortekeskuses Kallaste 5 (endises Rohujuure kohvikus).

Noorte kokakooli tegevuskava 2017/ 18 õppeaastal:

Teisipäeviti kell 17.30-19.00.

Tunnid toimuvad:
28. november
5 ja 19. detsember
16. ja 23. jaanuar
6. ja 20. veebruar
6. ja 20. märts
3. ja 17. aprill
8. ja 22. mai

Juhendaja Margot Kuuskmann on oma erialal töötanud enam kui 10 aastat: olnud restoranides juhataja ja toitlustusjuhi ametikohtadel. Margot peab oluliseks teadlikku toitumist ning hoiab au sees kohalikku toorainet. Lisaks Tabasalu koolile korraldab ta kokakoole ja laagreid ka Tallinnas KultuurikÖÖk 82 ruumides. Samuti on vÕimalik kokakooliga pidada oma sünnipäeva nii kodus kui peopaigas. Margot on kolme lapse ema ning saavutab lastega kiirelt hea kontakti. On läbinud Gordoni perekooli kursuse ning hindab täisväärtuslikku suhet lastega.

Huviringi kuutasu on 16 eurot (sisaldab kõiki toidu valmistamiseks vajalikke toiduaineid).

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


DJ-klubi Tabasalu NoortekeskusesAlates 12. jaanuarist alustab Tabasalu Noortekeskuses DJ-klubi, kus saavad noored õppida juhendaja käe all tundma Dj seadmeid, miximist, muusika produtseerimist ja muud huvitavat dj-ndusega seonduvat.

DJ- klubi juhendab Rasmus Nurmsalu a.k.a The Razz. Rasmus on eesti DJ kes alustas 2008.a. Pääsküla noortekeskuse DJ klubis, mis kandis tollel ajal nime Mixstop. Esimest korda astus ta lavale 2010.a. talvel. 2011 aastal õnnestus eesti DJ top 100 saada 51. koht. Vabal ajal tegeleb ta põhiliselt muusika produtseerimisega ja valgustehnikaga.

Koos hakatakse käima reedeti kell 16.00-18.00 Tabasalu Noortekeskuses, Kallaste 5.

Ringi tasu on 15 eurot kuus.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Psühholoogiaklubi. Koostöö arendamise kursus.Koostöö arendamise kursusel käsitletakse põnevaid suhtlemisoskuste ja regulatsiooni teemasid. Kursus on mõeldud 6-12 aastastele lastele ja nende vanematele. Loengud toimuvad laupäeviti, märtsis ja aprillis. Samal ajal, kui lapsevanem kuulab olulisi teemasid laste kasvatusest ja vahetab kogemusi teiste lapsevanematega, tegeletakse teises ruumis lastega. Kasutatakse kunstiteraapia, mänguteraapia ning sotsiaalsete oskuste harjutamise võtteid. Lapsevanematele toimub loeng ning pärast seda praktiliste oskuste arendamine koos lastega.

Kursus on osalejatele tasuta ning selle toimumise ajad on:
3.märts, 10.märts, 24.märts, 31. märts, 14. aprill ja 28.aprill kell 10.00-12.00
Tabasalu Noortekeskuse ruumides, Kallaste 5 Tabasalu.

Teemad: eneseregulatsiooni õpetamine, mänguliste võtete kasutamine lastega, erinevate suhtlemistehnikate kasutamine ja probleemi lahendamise oskused.

Läbiviijad: pereterapeut Kärt Kase ja perenõustaja Külle Kadarik


Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Lauatennis Harkujärve Spordihoones


Lauatennis on lõbus ajaviide, mis sobib hästi igas vanuses spordisõbrale. Kord juba reketi kätte saanuna, on raske seda taas käest ära panna!

Lauatennise treeningutel saavad soovijad omandada lauatennise põhioskusi ja teadmisi lauatennise võistlusreeglitest. Lisaks viiakse läbi erinevaid lauatennise mängimist soodustavaid harjutusi ja teatevõistlusi, mis arendavad kiirust, osavust, täpsust, paindlikkust. Peamiseks eesmärgiks on tunda rõõmu aktiivsest tegutsemisest.

Treeningud on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Treeninguid juhendab Julia Arold, kes on üle 25. aasta mänginud lauatennist. Lisaks lauatennisealastele teadmistele on täiendanud ennast 2009. aastal treenerikoolituse I ja II astme üldainetes.

Registreerumisel tuleb valida ringi nimetuse rippmenüüst sõltuvalt osalejast kas „ Lauatennis Harkujärvel õpilastele“ või „Lauatennis Harkujärvel täiskasvanutele“ ning täita ära sooviavaldus.

Kindlasti tuleb saalis kanda mittemääriva tallaga sisejalanõusid. Kõik treeninguks vajalikud vahendid (reketid, pallid, tenniselaud) on kohapeal olemas.

Ringi toimumise aeg ja koht: tunnid toimuvad Harkujärve Spordihoones kaks korda nädalas.
Esmaspäeviti kell 17-18 ja 18-19 ning kolmapäeviti kell 15-16 ja 16-17.

Treeningtasu on 18 eurot kuus.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Programmeerimine edasijõudnutele


Huviring on mõeldud keskmisele ja vanemale kooliastmele (õpilased alates 5. klassist). Programmeerimise ringis õpetatakse lihtsama veebilehe ülesehitamist ja kujundamist, tutvustatakse programmeerimise üldmõisteid programmeerimiskeelte HTML ja PHP näitel. Ringis osalemise eeltingimuseks on HTML’i, PHP ja CSS’i algtõdede teadmine.

Huviringi tegevuse käigus liigutakse järk-järgult lihtsamatest programmeerimisvõtetest keerukamate suunas, tutvutakse HTML-vormide, PHP funktsioonide ja nende kasutusvõimalustega.

Kursuse lõppedes on laps võimeline üles ehitama veebilehe.

Juhendaja Julia Arold on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli arvuti- ja süsteemitehnika eriala ja tegeleb igapäevatööna programmeerimisega.

Ringi toimumise koht ja aeg: üks kord nädalas, neljapäeviti kell 16.15-17.45 TÜG peamajas arvutiklassis 333.

Huviringi kuutasu on 10 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Robootika- ja programmeerimisring


Robootika on võimalusterohke huviala, mis arendab ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist ning õpetab tegevusi läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerimine ei ole sugugi igav koodikirjutamine, vaid läbi erinevate mängude saab sellest lõbus ja haarav tegevus.

Nooremate laste grupp on mõeldud 1.-4. klassi õpilastele. Tundides õpitakse Ozobote tundma. Need on pisikesed värvide järgi liikuvad robotid, mis liiguvad paberile tõmmatud joonte järgi ja arvutisse sisestatud programmide abil. Lisaks õpitakse programmeerima Scratchis. See on visuaalne programmeerimiskeel, mida on lastel lihtne selgeks õppida. Tulemusena pannakse erinevad tegelased liikuma ja tehakse ise valmis arvutimäng.

Vanemasse gruppi on oodatud õpilased alates 5. klassist. Õpitakse Arduino platvormil C programmeerimiskeelt ja Raspberry Pi abil tundma Java programmeerimiskeelt. Eesmärgiks on kasutada erinevaid riistvaravahendeid (näiteks led lambid, erinevad andurid, mootorid jms.) ning selle käigus omandada lisaks programmeerimisoskusele ka teadmised robotite ehitamiseks. Ehitatakse valmis ka Arduino baasil töötava robotauto.

Ringi viib läbi Ringa Rooteman, kes on üle 16 aasta töötanud programmeerijana. Viimased kolm aastat on lisaks osa võtnud erinevatest robootikaga seotud koolitustest ja ehitanud ise valmis väiksemaid roboteid ja prototüüpe Arduino platvormil

Ringi toimumise aeg ja koht: tunnid toimuvad Tabasalu Ühisgümnaasiumi arvutiklassis üks kord nädalas.
1.-4. klassile mõeldud tunnid toimuvad kahes grupis teisipäeviti ja kolmapäeviti kell 16.00-17.30.
Tunnid vanematele õpilastele (al. 5. klassist) toimuvad kolmapäeviti kell 17.30-19.00.

Huviringi kuutasu on 36 eurot.


Ringi tegemistega saab tutvuda robootika ja programmeerimisringi kodulehel http://robootika.digipurk.ee

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Robootikaring Teelahkme lasteaias


Robootika on võimalusterohke huviala, mis arendab ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist ning õpetab tegevusi läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerimine ei ole sugugi igav koodikirjutamine, vaid läbi erinevate mängude saab sellest lõbus ja haarav tegevus.

Robootikarng on mõeldud 6.-7. aastastele lastele. Tundides õpitakse Ozobote tundma. Need on pisikesed värvide järgi liikuvad robotid, mis liiguvad paberile tõmmatud joonte järgi. Ehitatakse plokkidest koosnevast ehitusrobotist MOSS erinevaid asju, tutvutakse mitmete anduritega ja õpitakse neid roboti juures kasutama. Plokid on lihtsalt ja kiiresti üksteise külge ühendatavad ja eemaldatavad magnetite ja kuulide abil. Lisaks tutvutakse väikeste robotsõpradega Little Robot Friends ning lihtsate käskude abil muudetakse nende helisid ja silmade värve.

Huviringi viib läbi Ringa Rooteman, kes on üle 16 aasta töötanud programmeerijana. Viimased kolm aastat on lisaks osa võtnud erinevatest robootikaga seotud koolitustest ja ehitanud ise valmis väiksemaid roboteid ja prototüüpe Arduino platvormil. Ringa on juhendanud robootika- ja programmeerimise huviringi Tabasalu Ühisgümnaasiumis.

Ringi toimumise aeg ja koht: tunnid toimuvad Teelahkme lasteaias üks kord nädalas, neljapäeviti kell 16.00-16.45 1.grupp ja 16.45-17.30 2. grupp.

Huviringi kuutasu on 18 eurot.

Ringi tegemistega saab tutvuda ka robootika- ja programmeerimisringi kodulehel.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Karate


Shukokai karate sobib harrastamiseks igas vanuses õpilasele ja samuti täiskasvanutele. Mitte kunagi ei ole hilja alustada! „Shukokai tähendab ligilähedases tõlkes „kõikide tee". Shukokais ei ole peamised sportlikud saavutused, vaid eesmärk läbi harjutamise paremaks inimeseks saada. Tähtsaim on harjutamine täieliku enesekontrolli saavutamiseks.

Karate aitab tõsta enesekindlust ja oskust vastu seista võimalikule agressioonile. Väga vähestel karate õpilastel on olnud vajadus kasutada karates õpitud füüsilisi oskusi väljaspool dojo-t. Tavaliselt saab hakkama sõnadega ja seda ka koolikiusamise vastu seismisel.

Karatega alustajal ei ole vaja eri-treeninguvarustust. Kõik harjutavad paljajalu. Treeningutel võivad osaleda nii lapsed kui ka täiskasvanud. Treeningutega alustamiseks läheb tarvis selliseid omadusi nagu kannatlikus, austus, viisakus, ausus ja distsipliin.

Shukokai karate kohta saab rohkem lugeda http://www.shukokai.ee/

Juhendaja Margus Uuetoa on karatega tegelenud ligi 30 aastat. Karate treeninguid on ta sensei abilise ja asendajana läbi viinud alates 2014. aastast. Pedagoogilise hariduse on omandanud Tallinna Ülikoolis.

Ringi toimumise aeg ja koht: tunnid toimuvad Tabasalu Spordikompleksi idamaises saalis kaks korda nädalas 60 minutit.
Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 16-17.


Treeningtasu on 16 eurot kuus.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Keraamikaring


Keraamika on loominguline tegevus, kus igaüks saab luua midagi originaalset ja vabastada enda kunstilise poole. Keraamikaringi raames on osalejatel võimalus asjatundlikul juhendamisel valmistada endale meelepäraseid esemeid tunni teemade lõikes. Kursusel osaleja eelteadmised keraamikast pole vajalikud.

Keraamikaringi juhendaja on Gerli Neppi, kes on keraamikaalased teadmised omandanud Kunstikoolis, millele on järgnenud mitmed täiendkoolitused. Pärast õpetajakutse omandamist soovib ta jagada oma teadmisi ja kogemusi ka teiste keraamika huvilistega.

Ringi toimumise aeg ja koht: Tabasalu Noortekeskus, kolmapäeviti kell 14.15-16.00 algajad ja kell 16.00-17.45 edasijõudnud.
Täiskasvanute grupp alustab veebruaris 2018 ja tunnid toimuvad kolmapäeviti kell 18.00-19.30 Tabasalu Noortekeskuses.

Huviringi kuutasu lastele on 23 eurot ja täiskasvanutele 29 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Lauatennis Tabasalu Spordikompleksis


Lauatennis on lõbus ajaviide, mis sobib hästi igas vanuses spordisõbrale. Kord juba reketi kätte saanuna, on raske seda taas käest ära panna!

Lauatennise treeningutel saavad soovijad omandada lauatennise põhioskusi ja teadmisi lauatennise võistlusreeglitest. Lisaks viiakse läbi erinevaid lauatennise mängimist soodustavaid harjutusi ja teatevõistlusi, mis arendavad kiirust, osavust, täpsust, paindlikkust. Peamiseks eesmärgiks on tunda rõõmu aktiivsest tegutsemisest.

Treeningutele on oodatud 1.-12. klassi õpilased.

Lauatennise huviringi viib läbi Julia Arold, kes on üle 25. aasta mänginud lauatennist. Lisaks lauatennisealastele teadmistele on täiendanud ennast 2009. aastal treenerikoolituse I ja II astme üldainetes.

Ringi toimumise aeg ja koht: Tabasalu Spordikompleksi squashisaalis kaks korda nädalas. Esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 14.00-15.00 (1. grupp) ja 15.00-16.00 (2. grupp).

Huviringi kuutasu on 18 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Minu Ring. Sotsiaalse kasvamise kool.


Tegemist on huviringiga, kus tegeletakse lisaks tavapärastele kooliks ettevalmistuse aspektidele ühe olulisima - sotsiaalsete oskuste arendamisega. Uuringud näitavad, et koolis pole raske mitte neil, kes vähem teavad või oskavad, vaid neil, kellel ilmneb intellektuaalne passiivsus. Iga laps on isiksus ja õpilane peab olema kaasatud, õnnelik, avatud, loov ja terve. Lapse eduka ja õnneliku arengu aluseks on sotsiaalsete oskuste arendamine: eneseregulatsiooni mehhanismide õppimine; kohanemise ja suhtlemisoskuste õppimine; sisemise motiveerituse, adekvaatse ja tasakaalus enesehinnangu toetamine ja enesekindluse õpetamine ning lapse andekuse toetamine – oskused, mille arendamiseks õpetajatel sageli aega ei jää või teadmisi napib, kuid mis on lapse edukuse ja õnnelikkuse seisukohalt kriitilise tähtsusega

See ei ole klassikaline eelkool, kus õpetaja õpetab ja õpilane õpib. Minu Ringis osaleb laps otsuste tegemisel ja õpimetoodikate valikul– kasutatakse uusimaid kaasava hariduse ja aktiivõppe meetodeid, avastusõpet, grupitöö metoodikat, harjutusi, praktiliste oskuste õpet, mille abil aitame lapsel avastada oma tugevusi ja sisemist enesekindlust, et aidata teda edaspidi koolis ja elus hakkama saama. Kooliks valmisoleku oluliseks tegevusmotiiviks on eakaaslaste positiivne hoiak ja sümpaatia, stiimuliks on osalus/kuulumine ja ka võistlusmoment. Just seetõttu peab lapsel olema enne kooli kogemus kollektiivist.

See huviring sobib nii nendele lastele, kes vajavad oma eriandekuse toetamist ja andekuse arendamist kui ka neile, kes sooviksid osata paremini reguleerida oma käitumist ja osata paremini keskenduda või olla hoopis suhtlemisel enesekindlam. Ja vanemale, kes väärtustab lugemise- ja kirjutamisoskuse kõrval ka lapse sotsiaalse toimetuleku aspekti.

Kui tahad, et Sinu laps õpiks ennast paremini tundma, õpiks juurde edukaid sotsiaalse käitumise mustreid ning õpiks end paremini teadvustama ja kehtestama, siis on see ring just Sinu lapsele.

Juhendaja Sirle Kaljend on Rannamõisa ja Teelahkme lasteaia eripedagoog/logopeed ning on töötanud 28 aastat lastega, sellest 15 aastat koolis õpetajana ja alates 2003 aastast eripedagoog /logpeedina lasteaias. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli eripedagoogika/ logopeedia osakonna ja omandanud sel aastal eripedagoog 7. kutsejärgu. Usun, et hoiakud ja positiivne emotsionaalne õhkkond on olulisemad kui oskused ja et hariduse peamõte ei ole oskused vaid osalemine, kaasasolemine.

Ringi toimumise aeg ja koht: Rannamõisa lasteaed, neljapäeviti kell 15.00-15.45 (4.-5. aastastele) ja 16.00-16.46 (6.-7. aastastele).

Huviringi kuutasu on 15 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Matkaring


Matkaringis matkame ja selle käigus saame palju asju selgeks: koti pakkimine, sõlmed, riietumine ja toitumine matkal, orienteerumine. Omandame lihtsamad köite abil ronimise võtted. Eesmärk on saavutada tase, kus tunneme ennast looduses iga ilmaga hästi ja turvaliselt, oskame ületada abivahenditega takistusi ja planeerida retke. Täpsem teave juhendajalt tel 5695 7822. Õppusmatkad on enamasti kord kuus.

Juhendaja Eddi Tomband on matkaringe ja matku korraldanud alates 1985. aastast, millal sai ülikoolist matkaringi juhendaja lisaeriala. Esindanud Eestit matkatehnika võistlustel. Igal talvel korraldab nädalase suusamatka Skandinaavias.

Matkaringi tegevuskava 2017/18 õppeaastal:
15.09.-16.09. Tabasalu-Muraste Testmatk ööbimisega
22.09. kl 17-19 Tabasalu looduspark Julgusproov, orienteerumiskatse
13.10. kl 16-18 Tabasalu looduspark Seiklusrada, sportlik laskumine
17.11. kl 16-18 Harku tee ja Vilipi tee vahel Lõkkeõhtu. Kavalad lõkketoidud.
15.12. Vääna-Jõesuu Lühike matk ja öö metsas köetava telgiga.
26.01. Muraste- Sõrve Suusamatk ööbimiseta
17.02. Aegviidu Suusapäev Aegviidus
16.03. Ilmandu Lõkkeõhtu sõlmede arvestusega.
27.04. Naage Köitega ronimine koobaste juures
18.-19.05. Lõuna-Kõrvemaa Jalgsimatk Nelijärve-Valgehobusemägi-Aegviidu

Ringi toimumise aeg ja koht: tunnid toimuvad vastavalt huviringi aastaplaanile.

Huviringi kuutasu on 12 eurot. Lisandub transpordi- ja toidukulu.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Laulustuudio


Laulustuudio solistideringi eesmärgiks on arendada ja avada laste loovus muusika kaasabil ning kasvatada nendest muusikat armastavad ja mõistvad inimesed. Laulustuudio laululastele võimaldatakse lisaks igapäevasele õppetööle ka ridamisi esinemisi kontserditel ja konkurssidel.

Laulustuudiosse on oodatud õpilased kahes vanuseastmes: 1.-4. klasside õpilased ja 5.-8. klasside õpilased.

Õppeaasta eesmärkideks on osalemine erinevatel solistidele ja ansamblitele korraldatavatel üritustel.

I poolaastal:

Harjumaa Vokaalansamblite Festivalil nov 2017;
„Volüüm 2017“ (Tallinna ja Harjumaa vokaalansamblite festival/konkurss) dets 2017
"Travelling festival 2017" 3.-5. november Salme Kultuurikeskuses
Jõuluturg Raekoja platsil;
lisaks jõulukontserdid ja esinemised kooliaktustel ning üritustel;

II poolaastal:

Solistide lauluvõistlused – „Harjumaa Laululaps 2018“ ja „Laulukarusell 2019“ eelvoorud;
Konkurss kas Prantsusmaal v Itaalias (täpsustub sept. 2017);
Esinemised Tallinna Vanalinna päevadel, Tabasalu Koolilõpufestil, kooliaktustel ning üritustel.
Laulustuudio juhendajaks on Piret Puusta, kes on Tabasalu Ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja.

Ringi toimumise aeg ja koht: tunnid toimuvad Tabasalu Ühisgümnaasiumi peamaja lauluklassis ruumis 112 kahel korral nädalas. Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14.45-15.30 (5.-7. klass) ja kell 15.30-16.15 (1.-4. klass).

Huviringi kuutasu on 27 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Eelkool Tabasalus ja Murastes 2018/19 õppeaastal


Kui Teie laps on 6-7-aastane ning soovite teda paremini kooliks ette valmistada, siis kutsume teie last osalema eelkoolis! Eelkooli tunnid toimuvad Tabasalu Ühisgümnaasiumis ja Muraste Koolis.

Eelkool aitab:
- kohaneda kooli keskkonnaga
- saada uusi teadmisi ja kinnitada olemasolevaid
- harjutada rühmas tegutsemist ja koolitundide väikest mudelit
- saada lapsel turvatunnet läbi õpi- ja mängulise tegevuse
- toetada lapse positiivset arengut

Ootame eelkooli 6-7-aastaseid lapsi kogu Harku vallast ja mujaltki.

Teemad on:
- emakeel ja kultuur
- kirjutamine
- arvutamine
- käeline tegevus
- uued teadmised loodusest.

Eelkooli juhendajad on Piret Unt ja Elina Krautmann (Tabasalu Ühisgümnaasium) ja Kristi Bauman (Muraste Kool).

Tunnid toimuvad 2018/19 õppeaastal septembrist maini, üks kord nädalas:
Muraste Koolis teisipäeviti kell 15.30-18.30
Tabasalu Ühisgümnaasiumis teisipäeviti kell 15.00-18.00 (1. grupp õp. Piret Unt) ja kolmapäeviti kell 15.00-18.00 (2. grupp õp. Elina Krautmann).

Eelkooli tasu on 44 eurot kuus.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.
Ainekava


Meisterdajate klubi


Kui sulle meeldib meisterdada ja oma kätega valmistada vahvaid ja tarvilikke esemeid, on see huviring mõeldud just sulle! Tunnis valmistame erinevatest materjalidest (nii uuest kui vanast) vahvaid esemeid, mida saad ise kasutada või edasi kinkida. Näiteks võtmehoidjaid, seinakaunistusi, juukseehteid, mänguasju, nõelapatju ja palju muud tuginedes paljuski Eesti rahvakalendri tähtpäevadele ja traditsioonidele. Kõik meisterdamiseks mõeldud vahendid on olemas kohapeal, kaasa võtta tasub ainult hea tuju ja tahe oma kätega midagi vahvat teha!

Meisterdajate klubisse on oodatud liituma 1.-3. klassi poisid ja tüdrukud.

Juhendajaks on Kadri Tasane, kes on kauaaegne algklasside õpetaja ning teinud erinevaid käsitöö- ja meisterdamisega seotud huviringe nii Tallinna koolides kui Laagri Huvialakoolis.

Ringi toimumise aeg ja koht: Tabasalu Ühisgümnaasiumis algklasside majas 1.korrusel klassis 111 kolmapäeviti kell 14.00-15.30.

Huviringi kuutasu on 18 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Mõttemängud


Mõttemängud on tõhus kooliväline hobi, millega tegelemine on paljude matemaatikaõpetajate sõnul parandanud õpilaste edasijõudmist reaalainetes märgatavalt.

Mõttemängude ringis tegeletakse rendžu, gomoku ja teiste mõttemängudega. Rendžu on iidne Jaapani ja Hiina mõttemäng, mille lihtsama variandi gomoku ehk viis nuppu ritta võib kergesti ära õppida juba 6-7aastane laps. Kaks mängijat panevad 15 X 15 lauale kordamööda musti ja valgeid nuppe ning võidab see, kes esimesena moodustab viisiku, st viiest nupust koosneva katkematu rea. Rendžu ja gomoku sobivad väga hästi loogilise mõtlemise arendamiseks nii lapsele kui ka täiskasvanule. Infot rendžu ja gomoku kohta leiab ka www.renju.ee ja kui on soovi internetis mängida, siis on toredad kohad www.vint.ee ja www.playok.com.

Mõttemängude juhendajaks on Brenet Rahumägi, kes on tegelenud mõttespordiga 10 aastat Tallinna huvikeskuses "Kullo". Ta on saavutanud noorte maailmameistrivõistlustel rendžus hõbemedali ning esindanud Eesti rendžukoondist võistlustel Lõuna-Koreas ja Taiwanis.

Ringi toimumise aeg ja koht: Kolmapäeviti kell 14.30-15.30 TÜG algklasside maja 3. korrusel (2d klass).

Huviringi kuutasu on 14 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.
Ainekava


Näitering 4.-9. klassile


Kui Sind huvitab teatrikunst ja Sa soovid sellega lähemalt tutvust teha, siis tule näiteringi! Teeme selgeks teatriterminid, õpime paremini kasutama oma häält ja keha, arendame loovust, teeme etüüde, liigume, improviseerime.

Näiteringi juhendaja Meelis Sekk on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli näitejuhtimise eriala, töötanud Nukuteatris, teles, raadios ja juhendanud näiteringi erinevates huvikoolides.

Ringi toimumise aeg ja koht: Tabasalu Ühisgümnaasiumi aulas esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 15.00-16.00.

Huviringi kuutasu on 16 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.
Ainekava


Kunstiring Harkujärve Põhikoolis


Kunstiring on käeline tegevus, kus lapsed saavad joonistada ja maalida. Joonistamise abil arendatakse erinevaid käelisi võimeid, joonistamise ning maalimise oskust. Tundide planeerimisel arvestatakse õpilaste mõtteid ja ideid, seega on õpilaste loomingulisuse arendamine üks olulisemaid aspekte. Igal aastal võetakse osa erinevatest kunstitööde võistlustest ja näitustest.

Kunstiringi juhendaja on Merike Randmaa, kes töötab samas koolis klassiõpetajana ja on juhendanud kunstiringi juba mitmeid aastaid.

Ringi toimumise aeg ja koht: Harkujärve Põhikoolis, tunnid toimuvad neljapäeviti ja reedeti kell 14-15.

Huviringi kuutasu on 10 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.
Ainekava


Kabering


Huviring on mõeldud lastele ja noortele vanuses alates 5. eluaastast.

Ringis tutvustatakse kabemängu - nii 64-ruudulist kui ka 100-ruudulist kabet, tutvutakse kabemängu ajalooga ja kabe levikuga. Antakse algteadmisi, mängitakse omavahel ja õpitakse kabeteooriat. Korraldatakse omavahelisi võistlusi. Koostöös Lasnamäe ja Nõmme Kabeklubiga korraldatakse kabevõistlusi.

Parematel mängijatel on võimalus osa võtta Eesti noorte meistrivõistlustest, mis toimuvad neljas vanuseklassis.

Kabemängu oskus ringi astumisel ei ole oluline. Kabe on lihtsate ja kergesti omandatavate reeglitega, kuid huvitav ja raske mäng.

Treener Tarmo Tulva on tulnud kolmekordseks eesti võistkondlikuks meistriks rahvusvahelises kabes ning individuaalselt eesti meistriks inglise kabes. Omab EOK poolt väljastatud kabetreener III kutsestandardile vastavat treeneri litsentsi. Edukamaks õpilaseks on poeg Andreas Tulva, kes on tulnud mitmekordseks Eesti meistriks nii rahvusvahelises kui ka vene kabes.

Ringi toimumise aeg ja koht: Tabasalu Ühisgümnaasiumis kolmapäeviti kell 18.00-19.30.

Huviringi kuutasu on 10 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.
Ainekava


Spordiring Tabasalus ja Harkujärvel


Spordiring on kaasahaaravaid mängulisi tegevusi ja liikumist koondav sportlik vaba aja veetmise viis. Siin kohtuvad erinevates vanuseastmetes lapsed, kes õpivad omavahelist koostööd ja suhtlust. Selleks sobivad suurepäraselt lihtsustatud reeglitega palli- ja liikumismängud ning meeskondlikud teatevõistlused. Treeningute sissejuhatav osa koosneb soojendusjooksudest, võimlemis- ja jooksuharjutustest, hüpetest ja erineva pikkusega kiirjooksudest. Sügis-kevadisel perioodil toimuvad Tabasalus treeningud õuealal ja staadionil. Talvel on treeningud sisetingimustes Tabasalu Spordikompleksi pallisaalis ja sulgpallisaalis. Harkujärvel toimuvad tunnid Harkujärve Spordihoones. Treeningutel kasutatakse palju mängulisi elemente, tähelepanu pööratakse laste füüsilisele arengule ja heale enesetundele.

Treeningud on mõeldud 1.-5. klassi lastele.

Juhendaja Dastin Song on nooruslik ja positiivne inimene, kes saavutab õpilastega kergesti kontakti. Ta on töötanud Tabasalu Ühisgümnaasiumis kehalise kasvatuse õpetajana viimased viis aastat, olles õpetanud lapsi kõigis kooliastmetes.

Ringi toimumise aeg ja koht:
Tabasalu Ühisgümnaasiumis esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14.35-15.35.
Harkujärve Spordihoones teisipäeviti kell 15.40-16.40 ja reedeti kell 15-16.

Huviringi kuutasu on 16 eurot

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Sulgpall


Sulgpallitreeningud toimuvad Tabasalu Spordikompleksis palli- ja sulgpallisaalis. Õpitakse sulgpalli löökide tehnikat ja arendatakse üldkehalist ettevalmistust, sealhulgas mängitakse erinevaid liikumismänge. Arendatakse ka sportlasele vajalikke isiksuseomadusi nagu hoolivus ja lugupidamine treeningkaaslaste suhtes. õpetatakse "ausa mängu" põhimõtteid.

Treeningud toimuvad kahes grupis: algajad ning edasijõudnud.

Treener Marika Lõhmus on sulgpalliringi juhendanud alates 1998. aastast. Ta on ise tegelenud aktiivselt sulgpalliga alates 1968. aastast ja tal on mitmeid meistritiitleid läbi aegade. Samuti on ta end täiendanud sulgpallitreenerite koolitustel 2010. ja 2011. aastal.

Ringi toimumise aeg ja koht: Tabasalu Spordikompleksis.
Algajad: teisipäeviti kell 14-15 pallisaalis
neljapäeviti kell 15.00-16.00 sulgpallisaalis

Edasijõudnud: teisipäeviti kell 15-16 pallisaalis
neljapäeviti kell 16.00-17.00 sulgpallisaalis

Treeningute kuutasu on 16 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.
Ainekava


Malering Tabasalus ja Muraste Koolis


Huviringi peamisteks ülesanneteks on valmistada ette mitmekülgselt haritud, laia silmaringiga noori, tagada sportlik järjepidevus males. Male reeglite, loogika, taktika ja strateegia omandamine. Samuti arendab male loogilist mõtlemist ja distsipliini, mis võimaldab õpilastel tulevikus lihtsamalt omandada reaalaineid.

Maleringis osaleja saab teoreetilisi ja praktilisi teadmisi malest. Tutvutakse male ajaloo ja reeglitega. Lahendatakse ülesandeid, mängitakse ja analüüsitakse partiisid. Toimub ringisisene turniir. Tutvutakse malega internetis.

Malering toimub üks kord nädalas Tabasalu Ühisgümnaasiumis ja samuti Muraste Koolis

Maleringi juhendajaks on Jaan Urgas, kes on Tabasalu Ühisgümnaasiumi matemaatika õpetaja ja male õpetajana tegutsenud alates 2011. aastast. Ta on Harjumaa paremikku kuuluv maletaja. Male õpetajana on ta tegutsenud mitmes Harjumaa koolis ja lisaks veel lasteaedades.

Ringi toimumise aeg ja koht:
Tabasalu Ühisgümnaasiumis üks kord nädalas esmaspäeviti kell 15.15-16.00.
Muraste Koolis üks kord nädalas kolmapäeviti kell 15.30-16.15, 2. grupp kolmapäeviti kell 16.15-17.00

Huviringi kuutasu on 14 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Trampoliining


Trampoliinihüpped on maailmas üsna levinud spordiala, mis on ka olümpiamängude kavas ning mille populaarsus aina kasvab. Trampoliinihüpped on üks vähestest spordialadest, millega võib alustada väga noorelt. See on paljuski seotud koreograafia ja sportvõimlemisega, kuid nõuab ka head vastupidavust ja jõudu. Lisaks hüppamisoskusele omandatakse ilus rüht, tugevdatakse oma tervist ja vastupidavust. Harjutatakse baaselemente batuudil, hüppamise ja õhus viibimise põhitõdesid, kehahoiakut. Rõhku pannakse kerelihaste tugevdamisele ning erinevatele venitusharjutustele.

Võistlusbatuut ehk trampoliin on neljakandiline, mõõtmetega ~3X5m ja võrk on punutud erineva laiusega paeltest (4-16 mm).

Treeningud toimuvad segavanusegrupis (erinevas vanuses lapsed) üks kord nädalas sulgpallisaalis batuudil.

Trenni tulles soovitame selga panna mugavad spordiriided ning jalga madala tallaga spordijalatsid.

Treeninguid juhendab Rob Anderson. Ta on Eestisse elama asunud inglane, kes on olnud maailma noormeeste tipptrampoliinihüppaja 70. aastate alguses ning pikaajaliste kogemustega treener. Treeninguid juhendab ta eesti keeles. Rob Andersonil on kõrgharidus kehakultuuri alal Birminghami ülikoolist Inglismaal ning ta on õpetanud kehalist kasvatust ka koolis, enne kui alustas treenerina. Ta on töötanud ka Tallinna ülikoolis trampoliini õppejõuna ja treenerina aastatel 2009-2012. Ta on asutanud Inglismaal trampoliiniklubi, kus osaleb üle 100 4-12-aastase lapse.

Treeningud toimuvad 2017/2018 õppeaastal üks kord nädalas, teisipäeviti kell 16-17.
Sügiskursus ajavahemikul 12.09.-12.12.2017. ja kevadkursus 03.04.-22.05.2018.

Trampoliiningu sügiskursuse tasu on 54 eurot, kevadkursuse tasu on 36 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.
Ainekava


Hüpitshüplemine (Rope skipping)


Miks hüpata?

Varem mänguna tuntud tegevusest on nüüdseks kasvanudtõsiselt võetav spordiala- hüpitshüplemine (Rope skipping). Hüpitsaga hüppamine parandab organismi rühti, vastupidavust, tugevdab lihaseid, arendab reaktsioonikiirust, koordinatsiooni, rütmitunnetust ja peale selle on tegu huvitava ning mitmekülgse spordialaga. Hüpata saab üksi kui ka koos sõpradega - ühe hüpitsaga üksi või mitmekesi, joosta ja hüpata üle hoonööride või hoonööride vahel- seda me trennis teemegi. Sa võid trennis koos kaaslastega lõbusalt uusi trikke õppida või pühendada ennast hüpitshüplemisele kui võistlusspordile. Hüpitshüplemine sobib igas vanuses inimestele, nii tüdrukutele kui poistele!

Treener Küllike Ustav on hüpitshüplemise trenne andnud alates aastast 2010. a. Harkujärve Põhikoolis. 2012. a. asutati koos tütre Sigritiga, kes on teine treener, hüpitshüplemise klubi Trikit. Treenerid täiendavad ennast igal aastal kas Rootsi Võimlemisliidu poolt heaks kiidetud treenerite koolitusel või rahvusvahelistes laagrites.

Ringi toimumise aeg ja koht: Tabasalu Spordikompleksi sulgpallisaal, esmaspäeviti kell 16-17.

Treeningute kuutasu on 13 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Laste kokakool


Laste kokakooli on oodatud lapsed, keda huvitab toiduvalmistamine ja mitmekülgne toitumine. Lisaks toiduvalmistamisele on rõhk ka tervislikul toitumisel ning räägitakse ka paljust muust põnevast, mis toidumaailmaga seostub. Kuidas pesta õigesti käsi? Mis tähendab kohalik tooraine? Mida ja miks juua? Kuidas katta lauda? Mis on vitamiinid ja kuidas neid toidust saada? Õpitakse tundma mõõtühikuid ning toiduvalmistamise vahendeid, samuti erinevaid tooraineid. Arutletakse tervisliku toitumise teemadel ning antakse selleks uusi ideid. Igas tunnis valmistatakse 1-2 rooga (olenevalt raskusastmest).
Kokakooli tunnid toimuvad kaks korda kuus Tabasalu Ühisgümnaasiumi kokandusklassis.
Laste kokakooli tegevuskava 2018 aastal:

Teisipäeviti kell 15.00-16.30.

Tunnid toimuvad:
16. ja 23. jaanuar
6. ja 20. veebruar
6. ja 20. märts
3. ja 17. aprill
8. ja 22. mai

Kolmapäeviti kell 15.00-16.30.

Tunnid toimuvad:
17. ja 24. jaanuar
7. ja 21. veebruar
7. ja 21. märts
4. ja 18. aprill
9. ja 23. mai

Juhendaja Margot Kuuskmann on oma erialal töötanud enam kui 10 aastat: olnud restoranides juhataja ja toitlustusjuhi ametikohtadel. Margot peab oluliseks teadlikku toitumist ning hoiab au sees kohalikku toorainet. Lisaks Tabasalu koolile korraldab ta kokakoole ja laagreid ka Tallinnas Kultuuriköök 82 ruumides. Samuti on võimalik kokakooliga pidada oma sünnipäeva nii kodus kui peopaigas. Margot on kolme lapse ema ning saavutab lastega kiirelt hea kontakti. On läbinud Gordoni perekooli kursuse ning hindab täisväärtuslikku suhet lastega.

Huviringi kuutasu on 22 eurot (sisaldab kõiki toidu valmistamiseks vajalikke toiduaineid).

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.

? if (($kirjeldus=='riigieksamiteks')||($kirjeldus=='')) { ?>

Riigieksamiteks valmistumise kursus TÜG õpilastele


Riigieksamiteks valmistumise kursus on loodud toetama abituriente fokusseeritud ettevalmistuse kaudu võimalikult edukaks eksamite sooritamiseks. Tegemist on projektiga, mis pakub komplekskursust kõigis riigieksami ainetes ning mida toetavad Harku vald ja Tabasalu Ühisgümnaasium.

Ettevalmistuskursustel osalemine annab:
süvendatud ettevalmistuse riigieksamiteks;
suurema enesekindluse;
individuaalse arengu võimaluse;
oma ala professionaalide toetuse ja tagasiside õpilase teadmistele.

Miks osaleda ettevalmistuskursustel?
Kursusi juhendavad oma ala parimad spetsialistid, kes on aastaid õpilasi edukalt eksamiteks ette valmistanud ja kes on kõrgelt hinnatud pedagoogid.
Õppetöös keskendutakse spetsiaalselt vastava aine eksamiks ettevalmistamisele.
Soodne hind kogu kursusele, kuna osaliselt kompenseeritakse kulud Harku valla poolt.

Kursus toimub kolmel korral nädalas, ainete kaupa viies grupis (eesti keel, inglise keel kahes grupis ning kitsas ja lai matemaatika). Kursus algab 2018. a. jaanuari teisel nädalal peale talvist koolivaheaega. Täpsema kirjelduse iga aine kohta leiate allpool. Kursusel osalemiseks peab õpilane osa võtma vähemalt kahe aine tundidest, soovitav on osaleda kõigis kolmes aines.

Kursuse hind ühele osalejale on 84 eurot. Hinnale lisandub 15.- eurot õppematerjalide eest iga osaleja kohta. Projekti toetavad Harku vald ja Tabasalu Ühisgümnaasium (tegelik õpilaskoha maksumus kursuse kohta on ligi 300 eurot). Kursuse hind on tervikhind kolme aine kohta kokku, eraldi (ainete kaupa) registreeruda ei saa.

Registreerimiseks valige kursus Riigieksamiteks valmistumine Harku valla Huvikooli kodulehel www.huviringid.ee. Valiku „Harku valla huvikool“ all on registreerimisankeet ning peale registreerimist koostatakse Teie esitatud andmete põhjal õppeleping (klikkige ikoonil „Koosta leping“). Leping saadatakse Teile automaatselt Teie antud e-posti aadressile ning see ilmub ka ekraanile PDF-failina. Palume e-posti saadetud leping allkirjastada kas digitaalselt ning saata meile e-postiga aadressil info@huviringid.ee või printida välja kahes eksemplaris ning viia Harku valla Huvikooli postkasti, mis asub Tabasalu Spordikompleksi esimesel korrusel fuajees teadetetahvli kõrval.

KURSUSE TOIMUMISE AJAD:
Esmaspäev kell 14.15-15.45 inglise keel 12A klass, õp. Annemari Maipuu
Esmaspäev kell 16.15-17.45 kitsas matemaatika, õp. Jaan Urgas
Teisipäev kell 16.00-17.30 eesti keel, õp. Anu Kell
Neljapäev kell 15.00-16.30 inglise keel 12B klass, õp. Annemari Maipuu
Laupäev kell 12.30-14.00 lai matemaatika õp. Jaan Urgas

Täpsem kirjeldus ainete kaupa:

EESTI KEEL. Riigieksam toimub 16. aprillil 2018.a.
Kursuse toimumise aeg:
Teisipäeviti kell 16.00 – 17.30 perioodil 9.01.2018 – 10.04.2018

Kursuse läbiviija Anu Kell töötab eesti keele ja kirjanduse õpetajana Tallinna Reaalkoolis ja Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Ta on Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi (EES) juhatuse liige, on aastaid töötanud Innoves riigieksamikirjandite parandajana. Lisaks koordineerib ta kursuseid, mille kaudu koolitatakse eesti keele õpetajaid riigieksamitega seotud teemadel. Silmapaistva õpetajatöö eest on ta pälvinud 2013. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumilt tunnustuse Aasta õpetaja ning 2015. aastal Gustav Adolfi Sihtasutuse preemia.

Eesti keele riigieksam koosneb teksti mõistmise ülesannetest ja vähemalt 400-sõnalise kirjandi kirjutamisest ning kestab kokku 6h. Eksamiks ettevalmistaval kursusel võetakse arvesse just sellist struktuuri ning õpe on vastavalt kavandatud.

Kursuse eesmärk Kursuse lõpetaja teab kirjandikirjutamise ja tekstianalüüsi põhitõdesid ning oskab neid praktiliselt rakendada.
Tunnid toimuvad üks kord nädalas, teisipäeviti 90 min. tunnina. Kursuse jooksul viiakse läbi üks 6-tunnine proovieksam, mis koosneb tekstianalüüsist ja kirjandist vastavalt eesti keele riigieksami mahule ja nõudmistele. Proovieksamile järgneb individuaalanalüüs, kus õpilasega koos tuuakse välja tema vead ning antakse soovituse nende vältimiseks.

Kursuse õppesisu
käsitletakse eesti keele riigieksami põhinõudeid;
käsitletakse kirjandi struktuuri, selle loogikat, analüüsitakse erinevaid kirjandeid;
käsitletakse funktsionaalse lugemisülesande struktuuri; analüüsitakse erinevaid tekste;
tehakse sõnastus- ja stiiliharjutusi;
korratakse lühidalt läbi eesti keele õigekirja eksamiks vajalikud reeglid;
tutvutakse ÕS-i kasutamisvõimalustega.

Kursuse lõpetaja
suudab lugeda, mõista, analüüsida, tõlgendada ja luua tekste;
oskab loetut suhestada aja, koha ning teiste tekstidega;
oskab luua terviklikku argumenteeritud mõtteloogilist teksti;
mõistab alusmaterjali tähtsust ja oskab seda kasutada;
tunneb kirjandi alustamise-lõpetamise eri viise ja mõtete kogumise võimalusi ning oskab neid rakendada;
oskab ära tunda ja vältida stiilivigu ja valida väljendusvahendeid;
teab eri tekstide tunnuseid ja ülesehitusprintsiipe;
oskab leida, korrastada ning kasutada teavet suuliste ja kirjalike tekstide koostamisel;
oskab kasutada keelekäsiraamatuid tekstide koostamisel ja korrigeerimisel;
on laiendanud silmaringi ja väljendusoskust;
oskab paremini eesti keele õigekirja.

INGLISE KEEL. Riigieksam toimub 4.-11. mail 2018.a.

Esmaspäev kell 14.15-15.45 12A klass
Neljapäev kell 15.00-16.30 12B klass
Kursuse maht: 30h
Kursuse juhendaja Annemari Maipuu on alates 2001.a. töötanud inglise keele ja majanduse õpetajana. Viimased kümme aastat on töötanud inglisekeelses keskkonnas. 2008. aastast on tegelenud erinevate rahvusvaheliste projektidega ülikoolis International University Audentes ja Tallinna Tehnikaülikoolis. 2013. a. alates valmistab kooliõpilasi ette sisseastumiskatseteks ja riigieksamiteks. Õpetaja Maipuu on hästi kursis kooliprogrammiga. Õpilaste hinnangul on ta põhjalik, optimistlik, sihikindel ja heatahtlik.

Inglise keele riigieksam koosneb kirjalikust (kirjutamine, kuulamine, lugemine) ja suulisest (rääkimine) osast. Kursusel korratakse üle oluliseimad teemad, mida eksamil nõutakse. Harjutatakse erinevate kirjalike tekstide kirjutamist ning suulisest tekstist arusaamist. Lisaks õpitakse sõnavara, korratakse üle grammatika ning harjutatakse eksami suulist osa.

Kursuse sisu:
Tundides on rõhk eksamiks vajaliku kirjaliku ja suulise väljendusosakus arendamisel ja harjutamisel.
Erinevate oskuste arendamine:
analüütilise lugemisoskuse arendamine;
vahetu suhtlemisoskuse kinnistamine - igapäevaelu situatsioonid ja väljendid, monoloogid, rollimängud jm;
jälgimis- ja kuulamisoskuse arendamine, info saamine ja edastamine;
gümnaasiumi grammatika kordamine ja kinnistamine;
kirjutamisoskuse arendamine (articles, essays, formal and informal letters, proposals, reports, reviews, speeches).

Keeleteadmised:
artikkel: umbmäärane ja määrav artikkel, artikli puudumine, artikkel isiku- ja pärisnimede ja geograafiliste nimetustega, artikliga väljendid;
nimisõna: erandlik mitmus, omastav kääne, ainsuslikud ja mitmuslikud sõnad;
omadussõna: võrdlusastmed ja võrdlemine; omadussõna rahvus(t)ena;
arvsõna: põhi- ja järgarvud, kuupäevad, protsent, sportlikud tulemused, tel numbrid, ajakava info;
tegusõna: reeglipärased ja ebareeglipärased tegusõnad, ajavormid Pr. Simple, Past Simple, Future Simple, Future Con., Pr. Con., Past Con., Pr. Perf. Simple and Con., Past Perf. Simple and Con.; modaalverbid: can, may, must, should, would; manage to, ought to, able to, obliged to;
käskiv ja kaudne kõneviis, tingiv kõneviis, aegade ühildumine, passiiv;
lauseõpetus, sõnajärg jaatavas, eitavas ja küsivas lauses, lühivastused; määrsõnade ja määruste asukoht lauses;
kirjavahemärgid, sidesõnad;
määrsõna moodustamine ja võrdlemine;
eessõna ajamäärustes, kohamäärustes, viisimäärustes;
eessõnalised väljendid, mitmeosalised tegusõnad;
sõnatuletus: ees- ja järelliited.

MATEMAATIKA. Riigieksam toimub 25. mail 2018.a.

Kursuse toimumise ajad: ajavahemikul 8.jaanuar – 19.mai 2018.a.
Kitsas matemaatika esmaspäeviti kell 16.15 – 17.45
Lai matemaatika laupäeviti kell 12.30 – 14.00 (spordikomplekis nõupidamisteruumis)

Jaan Urgas on matemaatika õpetamisega tegelenud 25 aastat. Töötab matemaatika õpetajana Oru Põhikoolis ja Tallinna Südalinna koolis, varasemalt õpetanud Kose Gümnaasiumis ja töötanud erinevates finantsasutustes analüütikuna. Eraõpetajana on aastaid edukalt tegelenud õpilaste riigieksamiks ettevalmistamisega, samuti õpetanud üliõpilasi majandusmatemaatikas, diferentsiaal- ja integraalarvudes ning lineaaralgebras.

Kursuse sisu:
Laia/kitsa matemaatika kursusel keskendutakse riigieksami materjalil põhinevale kavale. Vaadatakse üle vajalikud valemid ning püütakse leida ülesannetele loogikast lähtuvaid lahendusi. Samuti lahendatakse eelmiste aastate eksamiülesandeid. Õppetöö toimub väikestes gruppides, mis võimaldab individuaalset lähenemist vastavalt õpilase tasemele ja vajadustele.

Kitsa matemaatika kursuse teemad:
1.Arvuhulgad. Avaldised. Võrrandid ja võrratused
2. Trigonomeetria
3. Vektor tasandil. Joone võrrand.
4. Tõenäosus ja statistika
5. Funktsioonid I
6. Funktsioonid II
7. Planimeetria. Integraal
8. Stereomeetria

Laia matemaatika kursuse teemad:
1. Avaldised ja arvuhulgad
2. Võrrandid ja võrrandisüsteemid
3. Võrratused. Trigonomeetria I
4. Trigonomeetria II
5. Vektor tasandil. Joone võrrand
6. Tõenäosus, statistika
7. Funktsioonid. Arvjadad
8. Eksponent- ja logaritmfunktsioon
9. Trigonomeetrilised funktsioonid. Funktsiooni piirväärtus ja tuletis
10. Tuletise rakendused
11. Integraal. Planimeetria
12. Sirge ja tasand ruumis
13. Stereomeetria
14. Matemaatika rakendused, reaalsete protsesside uurimineShow hip-hop


Show hip-hopi stiil sisaldab energilisi ja loomingulisi hip-hopile omaseid tantsuliigutusi. Lisatud on ka elemente, mis annavad tantsule juurde efektsust. Tants annab võimaluse rakendada noorel oma iseloomu ja loovust. Tantsutrenn algab alati korraliku soojendusega. Edasi õpitakse mitmekülgseid tantsukavasid, mida järgnevates tundides lihvitakse. Trenn lõpeb lihaste töö, painutuste ja lõdvestusega.
Trennis on tähtis, et tantsijad annaksid endast maksimumi, tantsiksid täisjõuga, olenemata, kui hea on tema tehnika. Siis saab tantsija trennist midagi palju enamat kui lihtsalt füüsilise koormuse ja selle käigus areneb juba tehnika iseenesest. Tähtis on kirg tantsu vastu!

Show hip-hop treeningutesse on oodatud kõik toredad lapsed ja noored, kellel on vähegi tahtmist peale koolipäeva keha liikuma saada ning meeled erksana hoida. Vanus ega kogemused ei ole takistuseks, vaid tähtis on soov ja huvi õppida. Tule trenni ja veedame koos ühe mõnusa tantsutunni!

Show hip-hop'i treener on Grit Tarvis, kes alustas tantsimisega 7-aastaselt. Oma kodukohas Raplas tantsis ta erinevates tantsustuudiotes kuni leidis oma tee Free Flow Studiosse 2014.aastal. Ta on kokku puutunud väga erinevate stiilidega: popjazz, showtants, hiphop, kaasaegne, ballett, girlie style, akrobaatika ning tema enda sõnul püüab ta end igal võimalusel arendada nii inimese kui ka tantsijana. Samuti on ta hetkel ka stuudio esindusgrupi liige, kellega on nad Eestit esindanud ka maailmameistrivõistlustel.

Ringi toimumise aeg ja koht: Tabasalu Spordikompleksis
Nooremad õpilased: kolmapäeviti kell 14.40-15.40 ja reedeti kell 14.30-15.30
Vanemad õpilased: kolmapäeviti kell 15.40-16.40 ja reedeti kell 15.30-16.30

Huviringi kuutasu on 16 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.
AinekavaTantsutrupp DanceMiX (1.-4. klass)


Tantsutruppi DanceMiX on oodatud kõik lapsed, kellele meeldib tantsida. Tundides õpitakse ennast loovalt väljendama koos muusikaga. Olulisel kohal on omalooming ja improvisatsioon. Tantsutunnid sisaldavad ka koordinatsiooni- ja rütmiharjutusi ning harjutusi koos paarilisega ja grupis. Lisaks ka klassikalise ja kaasaegse tantsu aluseid, venitusharjutusi ja lihtsamate akrobaatiliste elementide harjutamist ning tantsuseade õppimist. Tantsutund annab hea enesetunde, ilusa rühi ja esinemisjulguse. Tähtsal kohal on rõõm tantsust ja liikumisest!
Treeningud toimuvad 2 korda nädalas.

Juhendaja Kelly Anijärv on tegelenud tantsimisega alates 4-ndast eluaastast. Treenerina tegutsenud 15 aastat ja tantsuõpetajana töötanud Kanutiaia Noortemajas, Carina Tantsukoolis, Kristiine Gümnaasiumis. Kelly on õppinud jazz-, modern-, klassikalist, kaasaegset, estraad-, show- ja loovtantsu ning improvisatsiooni ja kontaktimprovisatsiooni. Täiendanud ennast nii Eestis kui Soomes tunnustatud koreograafide juures. Tants ongi tema elus nii töö kui hobi!

Ringi toimumise aeg ja koht: Tabasalu Spordikompleksis, idamaises saalis
esmaspäeviti kell 14.45-15.45 ja neljapäeviti kell 14.30-15.30

Huviringi kuutasu on 16 eurot.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee

.


Prantsuse keel täiskasvanutele


Kursuse eesmärgiks on anda praktilisi teadmisi prantsuse keelest algajatele ja taasalustajatele, prantsuse keele ja kultuuri huvilistele ning neile, kes soovivad oma teadmisi ja oskusi prantsuse keelest värskendada enne reisimist Prantsusmaale. õpime Prantsusmaal välja antud õpiku järgi.

Tunnid toimuvad 1 kord nädalas.

Prantsuse keele tasu on 26 eurot kuus.

õpetaja Signe Güsson on lõpetanud Rouen'i ülikooli Normandias. Täiendanud end prantsuse keele alal Franche-Comté ja Grenoble'i ülikoolis Prantsusmaal ning Accord'i eraülikoolis Pariisis (Sorbonne'i ülikooli praktikabaas). On töötanud Gustav Adolfi Gümnaasiumis prantsuse keele süvaõppe klassides prantsuse keele õpetajana algklassides ning juhendanud prantsuse keele ringe 2-4 klasside õpilastele Gustav Adolfi Gümnaasiumi Koolituskeskuses.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.


Kitarristuudio Tabasalus ja Murastes


Kitarri huviõpe on mõeldud õpilastele alates 7. eluaastaast ja samas ka täiskasvanutele, kes soovivad omandada elementaarset kitarrimängu oskust ja avardada silmaringi antud valdkonnas. Võimalus on õppida nii elektrikitarri kui ka akustilist kitarri ja erinevaid mängutehnikaid mitmetes muusikastiilides (pop,rock,klassika,blues jne.). Õppetöö toimub rühmatundide vormis (3-5 huvilist rühmas). Huviõppe eesmärk on julgustada õppijaid end muusika toel ja musitseerides vabalt ja loovalt väljendama, arendada kollektiivset ja individuaalset musitseerimist ning esinemisoskust.

Tunnid toimuvad üks kord nädalas.

Kitarristuudio tasu on 69 eurot kuus.

Juhendaja Ain Varts on õpetanud kitarri Tallinnas Georg Otsa nimelises muusikakoolis 19 aastat. On osalenud paljudes kodumaistes ja välismaistes muuskaprojektides ja ansamblites (In Spe, Kaseke, Propeller, Dave Bentoni ansambel, Urmas Lattikase ansambel, ERSO, NYYD Ensemble, Kala jpt.). Ain Varts on professionaalne muusik olnud üle 40 aasta.

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee.